ORIENTEERING RESULTS
Morgan Arboretum October 27, 2002
Parcours/Course #4      10.1 km   (19 controls)   2 laps
Club affiliation Time
Francis Falardeau Viking 1:21:05
Thomas Kneubühler Ramblers 1:29:04
Benoit Letourneau Ramblers 1:30:00
Jeff Lewis CIOR 1:50:11
Dominic Fortin     } 1:44:44
Nick Paquet   } 1:46:50
Eric Morand  &  Vincent Ruelle 2:01:50
Jens Sörvik Ramblers 2:08:08
Jason Dubois 2:08:35
Richard Clerk 2:15:00
Patrice Gagnon Ramblers 2:23:58
Anne Teutsch 2:45:27
Simon Joyal Azimut 3:00:40
Ian Aitken 3:03:30
Jean-Marc Devin Viking 3:21:50
Martin Bédard Ramblers 3:26:58
Marc Rouleau 3:37:00
Xavier Génot,  Richard Varela + Louis Aguilar X.G.–Ramblers DSQ.
Parcours/Course #3     6.0 km   (15 contrôles)  
Dmitri Golovanov Ramblers 1:00:53
Yordan Slavchev Ramblers 1:10:43
Greg Dominish Ramblers 1:19:32
Michael Kairns Ramblers 1:26:52
Louis Simon Capistran Ramblers 1:28:00
Frédéric Houle 1:33:16
Guy Despatie Azimut 1:38:35
Evgeny Pozdnyakov Ramblers 1:38:40
Daniel Murphy 1:40:20
Bertrand Lemaitre 1:47:06
Jeff Secours Ramblers 1:50:45
John Dawson Ramblers 1:52:25
Joelle Chebli 1:52:58
Stéphane Rousseau 1:53:12
Carlos Hernandez Ramblers 2:05:40
Denise OBriain Ramblers 2:15:15
Yee Fun Wong 2:21:50
Frédéric Besozzi Ramblers 2:23:31
Stéphane Rainville 2:24:50
Eric Isabelle Azimut 2:25:20
Glenn Houston Azimut 2:50:44
Benoit Landreville 2:52:00
Randy Luke Ramblers 3:54:28
Simon Bourque {1:56:22}    DSQ
Alexander Neumann {3:02:00}   DSQ
David Davies Ramblers DSQ
Patrick David DNF
Dyane Séguin DNF
  Groups:
Philippe Brais  +  Pierre Grondin 1:33:30
Steve Wong  &  Graeme Langlois 3:21:12
Nancy Menard  &  Ons Besbes 3:21:50
Martin Suichies  &  fam. 3:10:00
Fred Ralet  &  David Bryson 3:31:21
Bruno Lamolet 3:42:55
Michel Deland  + 4 DNF
Parcours 2  / Course 2     4.3 km   (12 contrôles)
Jeff Lewis CIOR   35:55
Daniel Gélinas   35:58
Tanya Martin Ramblers   55:05
Hugues Langlois    57:20
Stéphanie Andrieux-Génot Ramblers 1:27:50
Karine Provost 1:34:45
Thomas Bouchard Fortier Viking 1:40:03
Patrick Fernet Ramblers 1:42:35
Julie Lajoie 1:44:55
Gaetan Hamel 2:04:50
Celina Starnes Ramblers 2:17:23
Dave Percival 2:22:20
Vinh Du Corps de Cadet 2:33:26
Jean-François Desfossés DNF
Kinh Hamel FMC-Scouts DNF
Pierre-Luc Boulay DNF
Chris Ardamis DNF
      Groups :
Latchezar Iadkov  + 2 child. Ramblers 1:11:45
Jérémie Laplante  &  Stéphane Bourque 1:20:11
Sylvaine Grousset +  & Anne-Marie Vigneault 1:20:20
Ryan Veitch  &  Steven Mair, James Gillis 1:22:15
Micaela Fassina  &  Roger Skira Ramblers 1:28:33
Don & Michelle Gillis 1:29:10
Chantal Provost  &  Grégoire Gagnon 1:29:20
Silvia Hummel  &  Phil West 1:35:50
Carolina Martinez &  Natalie Fainberg Corps de Cadets 1:44:30
Annie Martin  &  Fréréric Houle 1:46:30
Lydia Berryman  &  Cathy de Combe TREX Girl Guides 1:57:00
Michelle Levesque &  Nathalie Parthuisot 2:04:38
Jacques Bernier,  J.Harrisoson, Bertrand Gauvin 2:48:20
Shelley Rappaport  + 3 Ramblers 3:03:00
Jocelyne Caron  &  Carmelo Melidona Ramblers/– 3:29:42
Olga Laniak  &  Vivianne Vitye 3:40:20
Eric Teutsch (group of 5) {2:12:25} missed #7
Micheline Ralet  &  Anne Brohan {2:18:02} missed #7
Anna Giang, Raymond Quach, G.Lam, K.Chung FMC-Scouts {3:48} missed #11,#12
Carlo Fraticelli & Laura DNF
Parcours 1 – Débutant/Beginner Course     3.1 km   (8 controls)
Latchezar Iadkov  + Nicholas(5) Ramblers 0:42:58
Karine Provost  (2ième parcours)   35:58
Alexandre Murphy   39:15
Steve Allan  & family   44:10
Gracie Gao  & Yikun Chen   51:20
Nancy Menard   51:50
Chantal Provost  &  Grégoire Gagnon   59:55
Andrea Rousseau 1:05:20
Peter Craigmyle  &  Leanne 1:12:50
Jody Stauch 1:14:00
David Shapiro  &  Shannon & Justin Ramblers 1:15:20
Manon Paquet, Danielle Forget, David Stoute 1:19:15
Groupe Deland (5) 1:19:55
Nathalie Gagnon 1:25:10
Groupe Nadia Live (4) 1:29:56
Martin Janssen & Lynn Spencer 1:56:03
Eleanor Berryman, Sasha Lawson, Zoe de Best TREX Girl Guides 2:01:10
Dave-Alexandre Martin-Hélie 2:11:28
Yuan Gao,  Xiaomeng Gao Ramblers 2:17:02
Jeanne Chapuis,  Murielle Ranger 2:22:20
Stéphanie Desrochers 2:31:20
Groupe Boulay  (3) 2:50:00
Vicky Xie FMC-Scouts {1:42:50)  DSQ.
Cindy Zheng FMC-Scouts {1:44:50}  DSQ.
Ian Tram FMC-Scouts {1:46:50  DSQ.
Chi Yan FMC-Scouts {2:15:05}  DSQ.
Simon Cheung FMC-Scouts DNF
Wulusi Zhang FMC-Scouts DNF
Katia, Marily & Laurane Gélinas DNF
Shao- Bin FMC-Scouts DNF
McLeod  family (4) DNF
Geoffrey Liang FMC-Scouts DNF
Bingxi Wang FMC-Scouts DSQ.
Justin Rudolph FMC-Scouts DSQ.
Ha Giang FMC-Scouts DNF
Ronny Lo FMC-Scouts DNF
Wilson Loi FMC-Scouts DNF
Wayne Tam FMC-Scouts DSQ.
Carine Giang FMC-Scouts DSQ.
Viggo Yiu FMC-Scouts DNF
    Meet Direction and Course Setting:  John Charlow
    Registration: Gloria Charlow, Dmitri Golovanov, Jens Sörvik & Greg Dominish.
    Timing:  Yee Fun Wong  and  Jean-François Desfossés
   Ramblers Orienteering Club